Ve škole to nemá bavit jen žáky, ale také učitele, dobře ví Libor Mitana, letošní Zlatý Ámos sympaťák

Kdyby ve školství mohl něco změnit, určitě by ubral administrativy a papírování. „Získaný čas bychom mohli věnovat přípravám na hodiny a dětem,“ říká otevřeně matematik a zeměpisář ze základní školy v Němčicích nad Hanou.

Poprvé si před žáky stoupl na konci devadesátých let, věrný je stále jedné škole. „Na učení mě baví, že můžu dětem otevřít nějaké nové obzory. Sice není jednoduché je motivovat, ale když se to podaří, je to obrovská odměna,“ vysvětluje.

Na učení mě baví, že můžu dětem otevřít nějaké nové obzory.
Libor Mitana

Libor Mitana je držitelem titulu Zlatý Ámos sympaťák 2024. Do celostátní soutěže ho nominovali jeho žáci, kteří o něm mluví jako o vstřícném, obětavém a milém učiteli, který je spravedlivý a nikdy nekřičí. Což on sám trochu upravuje a přiznává, že vždycky v klidu není.

Vedle učení stíhá Libor Mitana v Němčicích nad Hanou ještě trénovat fotbalové dorostence, na které je velmi pyšný. Nejen, že tvoří výbornou partu, ale navíc letos vyhráli krajskou soutěž.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.