Americké lidovky, ale i úpravy moderních skladeb nabídne živě skupina Vacuum Ball

První Koncertní středa nové sezóny bude patřit kapele Vacuum Ball, která se vyprofilovala do žánru takzvané americany. Koncert uvádí Sandy Nosek.

Překvapení loňské bluegrassové sezóny se objevilo na této žánrové scéně na muzikantském setkání na chatě Kosodrevina na Chopku, kde se představují české i slovenské bluegrassové skupiny.

Kapela Vacuum Ball vznikla na podzim 2016 nejdříve jako trio ve složení kytara, oktávová mandolína a banjo plus housle. V průběhu loňského roku se ke kapele připojila hráčka na kontrabas a hráč na bicí a perkuse.

Zpočátku byl repertoár poskládaný z tradičních amerických lidovek, old-timů, ale i úprav moderních, současných skladeb. Skupina se vyprofilovala do tzv. americany, ve Spojených státech Grammy oceňovanou kategorii, která vzešla z amerických kořenů, ať už je to blues, stará country, old-time nebo rokenrol.

Vystupuje nejen na bluegrassových festivalech, ale úspěch mají i na samostatných recitálech, vždy s velkou odezvou díky skvělým hlasů a instrumentální jistotě. Oficiální nosič ani webové stránky skupina zatím nemá, ale na YouTube několik záznamů najdete.

Skupina Vacuum Ball vystoupí ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc ve středu 12. září od 20. hodin. Vstupné je 50 korun.