Areál Oděvního podniku Prostějov je opět na prodej

4. září 2013

Prodej majetku zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov pokračuje. Ke koupi je nyní areál v Prostějově-Vrahovicích, jehož cena byla původně více než 170 milionů, současná je ale několikrát nižší. Výběrové řízení na prodej celého objektu začalo včera. Zájemci se mohou hlásit do 3. října, rozhodující bude nabídnutá cena.

Výběrové řízení na prodej areálu Oděvního podniku v Prostějově vyhlásila insolvenční správkyně Miloslava Horská už podruhé. První musela zrušit.

„Jediný účastník, který měl zájem o celý soubor nemovitostí, nesplnil podmínky výběrového řízení,“ vysvětlila Horská.

O areál bývalého oděvního gigantu v Prostějově evidentně není zájem. Horská oslovila devět stovek subjektů, o koupil měl zájem ale jediný. Výši ceny, za kterou je ochotna souhlasit s prodejem, prozradit nechtěla:

„Nerozhoduji o tom, komu se prodává. Rozhoduje zajištěný věřitel a po jeho stanovisku věřitelský výbor.“

Horská potvrdila, že je možné koupit i část celého objektu a jeden zájemce už splnil všechny podmínky. K prodeji ale nedošlo. „Protože celý problém se musí hodnotit v kontextu, nemůžu očesat areál o něco, když není jasné, co bude se zbytkem,“ upřesnila insolvenční správkyně.

Co se bude dít, pokud areál Oděvního podniku v Prostějově ani tentokrát nikdo nekoupí, insolvenční správkyně neuvedla. O dalším postupu podle jejích slov rozhodnou věřitelé, kterými jsou Česká spořitelna a Česká správa sociálního zabezpečení.

autor: min
Spustit audio