Biker Kulhavý se zúčastní tradičního závodu extrémních štafet Bobr Cup

2. říjen 2013

Poprvé v devatenáctileté historii se Bobr Cupu v Litovli zúčastní olympijský vítěz. Na start tradičního závodu extrémních štafet se v sobotu postaví Jaroslav Kulhavý, který na hrách v Londýně vyhrál závod na horských kolech.

Štafetový kolík od Kulhavého převezme mistr světa ve sjezdu na divoké vodě Tomáš Slovák. Olomoucký kajakář potvrdil, že družstvo chce útočit na přední místa.

„Budeme se snažit neudělat nikde chybu a naopak posouvat náš tým směrem dopředu. Doufejme, že Jarda Kulhavý mi to předá s nějakým slušným náskokem a budu tam mít čas na to být nikým nerušen,“ uvažuje Slovák.

„Tratě jsou letos malinko poupravené, takže prakticky ani nevíme, co od toho čekat. Start a cíl závodu se přemístil z koupaliště směrem k loděnici, takže to trošku bude taková velká neznámá, ale doufáme, že to všechno dobře dopadne a že to zase bude alespoň na bednu,“ dodává.

Soutěže se účastní mužské i ženské tříčlenné štafety. První disciplínou je běh na 15 kilometrů náročným terénem. Běžci předají štafetový kolík cyklistům, kteří na horském kole urazí 25 kilometrů po lesních a polních cestách. Závod dokončí vodáci, kteří mají za úkol sjet šest kilometrů divoké řeky.

autor: min
Spustit audio