Blues s netradičními nástroji

9. červen 2014

Šumperský festival Blues Alive má ve svém programu jedno velmi příjemné specifikum a tím je sobotní tematické odpoledne. Tentokrát bylo na téma – Blues s netradičními nástroji.

Kromě hráče na citeru Michala Müllera a dua Broken Harp zaměřeného na blues 30. let 20. století zde takévystoupilo duo Jana Štromská & Diana Winklerová.

Jana Štromská patří bezesporu k největším současným objevům mezi písničkářkami, které se pohybují na současné hudební scéně. Má bez jakýchkoli pochyb nejblíže k bluesovému stylu.

Její hra na elektrickou kytaru je plná emocí a energie, stejně tak jako její zpěv. Zcela specifického zabarvení dodává duu také její spoluhráčka Diana Winklerová, která doplňuje Janin projev a svým způsobem vyrovnává velmi citlivou hrou na hoboj a příčnou flétnu.

Jejich koncert si ze záznamu můžete poslechnout v pořadu Bluesový podvečer v pátek 15. března.

Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu