Bluesový podvečer: Eric Bibb & Habib Koité
Hudební pořad zaměřený především na bluesovou muziku, který čerpá z nahrávek Českého rozhlasu Olomouc pořízených na festivalech Blues Alive a Echo Blues Alive v Šumperku.
V Bluesovém podvečeru z Olomouce tentokrát uslyšíte druhou část koncertu americko-malijského dua Eric Bibb & Habib Koité.
Tito dva přední světoví bluesmeni předvedli v Šumperku na festivalu Blues Alive strhující vystoupení, které propojuje americké akustické blues a domorodou malijskou hudbou.
Poslouchejte v pátek 25. ledna.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.