Březnové Setkání s literaturou nabídne čtyři povídky o zvířatech a jednu mořeplaveckou

Na autory rozhlasově ztvárněná díla Jaroslava Haška, Jaromíra Tomečka, Aleše Dostála a Rudolfa Kreutschneidera se můžete těšit v březnovém Setkání s literaturou.

Začínáme povídkou Jaroslava Haška Můj obchod se psy, kde ovšem zvířata hrají velmi pasivní úlohu.

O týden později uslyšíme povídku Jaromíra Tomečka Ryba a hvězda, dramatický příběh odehrávající se pod vodní hladinou. V hlavní roli se představí statečný pstruh.

Z povídkové tvorby lesníka, lovce a znalce přírody Aleše Dostála jsme vybrali trochu nostalgický i úsměvný příběh Zaživa a za hotové.

A nakonec přidáme dvě krátké povídky českého mořeplavce Rudolfa Kreutschneidera Návrat do San Lorenza a Moře, plachetnice, člověk a pes.

Pořad Setkání s literaturou poslouchejte ve vysílání Českého rozhlasu Olomouc každou sobotu od 18:04, následně po dobu jednoho týdne ZDE na webu.

autor: ele
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...