Bydlíte přímo pod střechou? Pak víte, že na správné izolaci záleží

20. srpen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy střecha, podkroví

Bydlení v podkrovním bytě láká romantikou. V parném létě se však byt pod rozpálenou střechou může proměnit v mučírnu. Řešení nabízí kvalitně provedená izolace.

„Pokud je střecha provedena tak, jak býti má, ani v létě by s bydlením v podkrovním bytě neměli mít lidé problém. Ve skutečnosti se ale při práci potkáváme s celou řadou závad,“ říká Karel Dolák, odborník na izolace střech a střešních konstrukcí. Problémem může být podle něj třeba chybějící odvětrávací mezera pod střešním pláštěm, vzduchotěsná obálka budovy nebo i nedostatečná tloušťka izolace.

autor: pis
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.