Bylo narváno jako kdysi, ohlíží se spokojeně za vernisáží k 30. výročí Galerie Skácelík její majitel

V roce 1992 otevřel Jiří Skácelík v Olomouci galerii, která zahajovala výstavou Libora Vojkůvky a ucpala Denisovu ulici. A lidé přišli i po třiceti letech.

„Tehdy to byl boží prst,“ vzpomíná na začátky své galerie Jiří. „Vojkůvku jsem ani neznal, prostě jsme zajeli do Šternberka a domluvili se. A pomohlo to tehdy oběma,“ vzpomíná.

Velkou roli v jeho životě hrál Adolf Born, který mu pomohl najít cestu k dalším významným umělcům v Praze. „Velmi noblesní pán, který měl ale hrozně zákeřného psa,“ usmívá se.

Velmi úspěšná byla v Galerii Skácelík také výstava Františka Ringo Čecha. „Troufám si tvrdit, že jsme přátelé. Ač se nezdá, je to velmi chytrý člověk, což mi mimoděk potvrdil třeba i Jiří Anderle,“ říká.

Více o Galerii Skácelík a lidech, kteří zde vystavovali, si můžete poslechnout v záznamu pořadu Větrník, jehož byl Jiří Skácelík hostem.

Charismatický muž byl hostem u mikrofonu Českého rozhlasu Olomouc už před pěti lety. Tehdy jsme si víc povídali o něm samém. Máte-li chuť, pusťte si i toto povídání.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko