Červnové novinky v našem vysílání

30. květen 2019

Od 3. června se v našem vysílání můžete těšit na několik novinek. Odpolední rozhovor Xaver a host, ve kterém si ostřílený moderátor Luboš Xaver Veselý zve do studia známé osobnosti, nebo rubriku dobrých rad Domácí štěstí Ivy Hüttnerové.

Každý všední den po 13. hodině bude od června patřit rozhovorům, které mají šťávu. Luboš Xaver Veselý bude v živém vysílání zpovídat herce, zpěváky, sportovce, lékaře, spisovatele a další známé osobnosti. Svých hostů se bude ptát nejen na jejich práci a soukromý život, ale i na to, jaké jsou jejich sny a plány.

Osvědčené rady našich babiček a prababiček připomene Domácí štěstí Ivy Hüttnerové. Jak si poradit s odstraněním skvrn, jak se zbavit otravného hmyzu nebo jak si usnadnit práci v kuchyni? Rady do domu i do života v podání oblíbené herečky, spisovatelky a výtvarnice Ivy Hüttnerové každý den v 8:20 a 15:45 v našem vysílání.

Současně dojde ke změně v dopoledním vysílání ve všední dny od 10 do 11 hodin. Pondělní Dobrá rada bude kromě obvyklých témat nově zahrnovat i rady právníků. Úterý bude patřit Hostu ve studiu Českého rozhlasu Olomouc a otázky budou klást Zorka Ježková, Petra Ševců, Jana Zemková nebo Jirka Matějů. Středa bude vyhrazena Hostům Dity Vojnarové. Na vysílání oblíbené čtvrteční Apatyky a pátečního Zvěřince se nic nemění. V proudové hodině před polednem se můžete těšit na reportáže z našeho kraje nebo to nejlepší z pořadu Xaver a host z předchozího dne.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.