Českému poháru nadále kralují voljebalistky Prostějova a hráči Liberce

18. únor 2014

Prostějovské volejbalistky slaví posedmé za sebou triumf v Českém poháru. V českobudějovickém finále zdolaly Olymp Praha 3:1 a na domácí scéně zůstaly i po 26. zápasu v sezoně neporažené.

Svěřenkyně trenéra Miroslava Čady vládnou s bilancí 21-0 extralize, v níž rovněž obhajují titul. V poháru ztratily ve čtvrtfinálovém i semifinálovém dvojzápasu vždy jen jeden set, ale Olymp, jejich nejvážnější konkurent posledních let, dokázal finále zdramatizovat.

Po zisku druhé sady měly Pražanky blízko k úspěchu i v třetím dějství, ale v koncovce podlehly 25:27. Podobně pak favorita pozlobily ve čtvrtém setu, ale nakonec jim nestačil ani čtyřbodový náskok a prohrály týmž poměrem.

Také volejbalisté Liberce obhájili Český pohár. Ve finále porazili stejně jako loni Příbram 3:0. Dukla získala trofej celkově podeváté, z toho popáté od roku 2007.