Českou premiéru Nedotknutelných v Moravském divadle režíroval Pavel Khek

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Režisér Pavel Khek
0:00
/
0:00

Nabídku na hostování přijal okamžitě. „Jednak jsem se vrátil do Olomouce, kde jsem dlouho žil a studoval, a pak mě samozřejmě zaujal skvělý titul, který v sobě obsahuje mix toho, co by dobré divadlo, možná v dnešní době víc než kdy jindy, mělo mít,“ vysvětluje. Spolupráci se souborem činohry si velmi pochvaluje.

Pavel Khek

Nedotknutelní vyprávějí o velmi vážných a křehkých věcech prostřednictvím příběhu dvou naprosto odlišných mužů. „Jsou rozděleni, a přesto se dokážou poznat, sblížit a vznikne něco, co má obrovskou hodnotu – přátelství,“ zamýšlí se Pavel Khek. Inscenaci navíc nechybí humor.

Na divadelním životě má Pavel Khek rád pestrost. „Jednou režíruju v Hradci ve studiu Beseda, pak v Moravském divadle. Mám za sebou zlínský, já tomu říkám amfiteátr nebo ostravské Divadlo Jiřího Myrona, kde když jdete od portálu do portálu, tak si můžete vzít batoh se svačinou,“ vzpomíná na divadelní štace současný umělecký šéf Klicperova divadla v Hradci Králové.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...