Český rozhlas Olomouc vyrazil za svými posluchači i letos v létě

4. září 2019

Český rozhlas Olomouc i letos uspořádal oblíbenou soutěž Křížem krajem. Opět jsme projeli stovku obcí v Olomouckém kraji. A každý týden jsme v sobotu zakončili Obecní veselicí.

V prvním týdnu jsme brázdili Olomoucko a Obecní veselice se uskutečnila v sobotu 3. srpna v Cholině. Na veselici si zahrály skupiny Domino, NOACO a Fantajm. Do programu se zapojil i Národopisný soubor Cholinka. Celou akci moderovala Dita Vojnarová.

Fotografie z Prvního týdne Křížem krajem:

Fotografie z Obecní veselice v Cholině

Druhý týden jsme zavítali na Prostějovsko a týden ukončili v sobotu 10. srpna veselicí v Určicích. Na této veselici vystoupily skupiny Fantajm, Domino a A. M. Úlet NAHLAS. Návštěvníci viděli i ukázku požárního útoku na terče a figurínu v podání místních dobrovolných hasičů. Odpolednem provázela Zora Ježková.

Fotografie z druhého týdne Křížem krajem:

Fotografie z Obecní veselice v Určicích:

V třetím týdnu jsme objeli Jesenicko a Šumpersko. V sobotu 24. srpna se konala Obecní veselice v Dubicku, na které zahráli skupiny Domino, Tak co? a Atom Rock. Návštěvníky programem provázel Mirek Kobza.

Fotografie z třetího týdne Křížem krajem:

Fotografie z Obecní veselice v Dubicku:

Poslední týden jsme navštívili Přerovsko a rozloučili se v sobotu 31. srpna veselicí v Křenovicích. Tady se představily skupiny Domino, Tak určitě! z Vrchoslavic a Atom Rock. Také zatančila folklórní skupina Hanácká beseda Kojetín. Jako moderátor se představil tentokrát Jiří Matějů.

Fotografie čtvrtého týdne Křížem krajem:

Fotografie z Obecní veselice v Křenovicích:

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...