Český rozhlas Olomouc zve na besedu o své historii

6. září 2018

V sobotu 8. září se již tradičně otevře studio Českého rozhlasu Olomouc veřejnosti v rámci Dnů evropského dědictví.

Každoročně se Český rozhlas Olomouc zapojuje do Dnů evropského dědictví, které jsou významnou kulturní a společenskou akcí. V sobotu 8. září od 9 do 16 hodin budou opět otevřeny dveře stanice pro veřejnost.

Návštěvníci si samostatně prohlédnou prostory Českého rozhlasu Olomouc a ve Velkém studiu také několik exponátů historické techniky.

Od 14 hodin se mohou návštěvníci zapojit do besedy k historii Českého rozhlasu Olomouc. Besedovat bude jeho dlouholetý dramaturg Jan Sulovský a první ředitel stanice po obnovení samostatného vysílání Stanislav Červenka. Beseda je předzvěstí oslav 70 let od založení Českého rozhlasu Olomouc a 25 let od obnovení samostatného vysílání, které připadají na leden příštího roku.

„Jsem rád, že se Český rozhlas Olomouc zapojuje do Dnů evropského dědictví, které rozšiřují všeobecné povědomí o našem kulturním dědictví a slouží k posílení historického povědomí," uvedl Josef Podstata, ředitel Českého rozhlasu Olomouc.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?