Cesta k pískovně u Nákla je zase otevřená. Uzavírka skončila oproti plánu o dva týdny dříve
Na cestu mezi obcí Náklo a místní částí Lhota nad Moravou na Olomoucku se v pátek 1. srpna vrátila doprava.
Silničáři trasu podle Michala Pospíšila z krajské správy silnic plně zprovoznili. Uzavírka silnice, která je jedinou příjezdovou trasou k rekreační oblasti u nedaleké pískovny, začala v dubnu.
„Podařilo se to asi o 14 dnů dřív, než bylo podle smlouvy od dílo v plánu,“ potěšilo nezávislou starostku Nákla Hanu Závodnou.
Přiznává, že pro obec uzavírka představovala poměrně závažnou komplikaci. „Jednak kvůli dojíždění do zaměstnání, ale také kvůli svozu odpadů. Nehledě na problémy s parkováním, který jsme v rámci obce měli,“ dodává Závodná.
Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify nebo Apple iTunes.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Nezletilá dívka ze Slovenska byla první, kterou Andrew Tate využil. Z jeho vlivu se stále dostává
-
Noční útok nepřijde, oznámil Trump. Místo toho chce o víkendu s Íránem podepsat dohodu
-
Mexičané zahájili mistrovství světa vítězně, Jihoafričany porazili 2:0. Padly tři červené karty
-
Škoda odhadem za 350 milionů. V Havlíčkově Brodě likvidují hasiči požár haly s plasty