Cesta k pískovně u Nákla je zase otevřená. Uzavírka skončila oproti plánu o dva týdny dříve

1. srpen 2025 13:05

Na cestu mezi obcí Náklo a místní částí Lhota nad Moravou na Olomoucku se v pátek 1. srpna vrátila doprava.

Silničáři trasu podle Michala Pospíšila z krajské správy silnic plně zprovoznili. Uzavírka silnice, která je jedinou příjezdovou trasou k rekreační oblasti u nedaleké pískovny, začala v dubnu.

Opravená cesta mezi obcí Náklo a místní částí Lhota nad Moravou

„Podařilo se to asi o 14 dnů dřív, než bylo podle smlouvy od dílo v plánu,“ potěšilo nezávislou starostku Nákla Hanu Závodnou.

Přiznává, že pro obec uzavírka představovala poměrně závažnou komplikaci. „Jednak kvůli dojíždění do zaměstnání, ale také kvůli svozu odpadů. Nehledě na problémy s parkováním, který jsme v rámci obce měli,“ dodává Závodná.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat