Cestující v regionálních vlacích budou moci v Olomouckém kraji dál používat slevové karty dopravce

21. říjen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy České dráhy, vlaky, nádraží, železnice, cestování, doprava. Ilustrační foto

Cestující budou moci od nového roku při jízdě osobními a spěšnými vlaky po Olomouckém kraji dál používat slevové IN Karty Českých drah. Domluvili se na tom dnes zástupci společnosti s vedením kraje. Původní rozhodnutí o zrušení slev v regionálních vlacích vyvolalo vlnu nevole mezi cestujícími.

„Dohodli jsme se s Českými drahami, že budeme uznávat slevové karty Českých drah na území Olomouckého kraje ve vlacích, které jsou v závazku kraje,“ oznámil na tiskové konferenci po jednání rady hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk z hnutí ANO.

Hejtmanství přitom před pár týdny oznámilo, že v osobních a spěšných vlacích slevy platit nebudou. Důvodem byly nové smlouvy s dopravcem, podle kterých se regionální vlaky od Nového roku zařadí do nového integrovaného systému. Teď je ale vše jinak. „Tarif národního dopravce bude platit na osobní a spěšné vlaky v rámci Olomouckého kraje. Čili na vlaky, kde měl původně platit jen ten tarif integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje,“ doplnil náměstek hejtmana Jan Zahradníček z hnutí ANO.

Dohodu potvrdila i mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. „Rozhodnutí Olomouckého kraje vítáme. Fakt, že bude uznáván tarif Českých drah i na vnitrokrajské cestování je dobrá zpráva. Díky tomu bude odbavení pro cestující, kteří tak budou mít možnost výběru, určitě komfortnější,“ řekla Rajnochová. Cestující si tak budou moci vybrat, jestli na trase využijí slevu dopravce, nebo krajskou jízdenku. Vedení kraje věří, že lidé zvolí díky možnosti přestupu právě tu.

„V našem systému mají možnost kombinovat nejenom vlakovou, ale také autobusovou dopravu a navíc ještě s městskou hromadnou dopravou. A to je bonus téměř k nezaplacení,“ uzavírá Okleštěk.

autor: tas
Spustit audio