Chátrající bývalý vojenský areál u olomoucké Velkomoravské ulice získala v aukci firma z investiční skupiny Unicapital podnikatele Pavla Hubáčka

10. květen 2019

Areál bývalých vojenských skladů v Olomouci u Velkomoravské ulice mění majitele. V elektronické dražbě ho získala firma Nemovitosti nájemního bydlení II ze skupiny Unicapital olomouckého podnikatele Pavla Hubáčka. Podle serveru e-drazby.cz se cena vyšplhala z 300 na 353 milionů korun.

Vybitá okna, posprejované zdi, válející se odpadky. Tak vypadá areál bývalých vojenských skladů u olomoucké velkomoravské ulice, který už několik let chátrá. 

„Vždycky byl tento objekt vojenský. V 50. letech byl renovován s tím, že armáda tam měla ženijní zázemí,“ líčí historii lokality správce vojenské posádky Olomouc Alois Kadlčík. Areál o rozloze více než 170 tisíc čtverečních metrů vlastnila do roku 2010, kdy je za několik desítek milionu korun prodala.

„V 90. letech v důsledku redukce početních stavů došlo k útlumu činnosti a v roce 2010 byl areál oficiálně odprodán,“ dodává Kadlčík.

Areál koupila firma Net Media Group, která se ale v roce 2017 dostala do konkurzu. Objekt nakonec skončil v dražbě, vyvolávací cena začínala na 300 milionech. Podle insolvenčního správce společnosti Net Media Group Jana Klváčka se aukce zúčastnily firma z investiční skupiny Unicapital podnikatele Pavla Hubáčka a společnost JIP majetková. Areál nakonec získala první z nich za 353 milionů korun.

„Můžu vám potvrdit, že investiční skupina Unicapital vydražila v neveřejné dražbě areál bývalých kasáren v Olomouci. Vnímáme to jako zajímavou investiční příležitos,“ říká mluvčí Unicapitalu Lucie Brunclíková. Konkrétní plány firmy neupřesnila. Majitel pozemků se každopádně musí řídit územním plánem města.

„Lokalita je součástí plochy smíšené obytné, je zavázaná zpracováním regulačního plánu. Můžou to být plochy pozemků staveb pro bydlení, veřejného prostranství a pozemky, kde můžou vzniknout polyfunkční domy s bydlením,“ nastínila část limitů mluvčí radnice Radka Štědrá. Z Olomouce, Barbora Sonnková, ČRO

autor: bas
Spustit audio