Chmelovy dožinkê lákají na řemeslná piva a pestrý program již třináctým rokem

4. září 2020

Třináctý ročník přehlídky minipivovarů a řemeslně vařených piv Chmelovy dožínke se bude konat v sobotu od 13 hodin v areálu Amerika v olomoucké části Holice. Návštěvníci budou ochutnávat piva z deseti rozličných malých pivovarů, připravený je i kulturní program.

„Dožínke se snažíme každý rok obměňovat. Piva se nám sejdou jednak z Olomouce a Horky nad Moravou, ale i ze vzdálenějších oblastí například z Kroměříže, Dolních Bojanovic nebo z Kamenice u Jihlavy. Návštěvníci budou hlasovat o nejlepší pivovar a ve 20 hodin bude tradiční vyhlášení,“ přiblížil Ivo Chamrád. V reportáži také prozradil, co bude kromě piva na akci k ochutnání a prozradil kulturní program a účinkující kapely. 

autor: voj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.