Co se proti vráskám radilo na začátku minulého století? Prý pomáhá bílek i nehybná tvář
V časopise z roku 1907 se píše: Vadí vám vrásky? Pomoc proti nim je tak snadná. Na bílý hedvábný papír rozetřete čerstvý vaječný bílek a nechte uschnout.
Večer ten papír nastřihejte na kousky, navlhčete a na noc přilepte na místa, kde se vrásky objevují. Už za týden po nich nebude ani stopy.
Další rada z časopisu je tato: Vrásky způsobuje neblahý zvyk dělati obličeje. Mnohé ženy se domnívají, že jejich výraz tím nabývá na živosti. Ó, jak se mýlí! Při mluvení neporušujte tvaru úst. Nesmějte se tak, že máte ústa od ucha k uchu. Jen jemný úsměv je neodolatelný a bude působiti stálým kouzlem. Tak o této radě trochu pochybuju. Podle mě je lepší smát se od rána až do večera.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.