Countrio – country pro radost

14. září 2017

V roce 2000 vznikla v Hodoníně z bývalých členů bluegrassové skupiny Hunting skupina Countrio, a jak psaná forma toho názvu napovídá, její repertoár je ovlivněný právě country music. Kromě vlastních autorských skladeb kapela přejímá i písně, které známe nejen od zámořských countryových hvězd, ale i našich předních interpretů tohoto žánru. Pro starší české posluchače je zajímavé třeba i to, že skupina zpívá převážně česky.

Během své patnáctileté kariéry dokázalo Countrio vydat velmi zajímavé CD s názvem Až Tě potkám. Album obsahuje třináct písní, které se staly základem repertoáru kapely.

Countrio seznamuje děti s country music, a to jak s americkou, tak i s jejími současnými představiteli u nás, na výborně připravených výchovných koncertech. Hraje na country bálech a koncertech po celé ČR. Často jezdí hrát na Slovensko, do Rakouska a Švýcarska. Mnohokrát Countrio vystupovalo jako doprovodná skupina některých amerických hudebníků na jejich evropských turné.

Přestože mělo základ ve skupině Hunting, s jejími muzikanty jsme se mohli potkávat už na slavných Portách 80. let v Plzni, ve skupinách Ucho a Holátka, nebo je známe z regionálních rockových skupin, například Jarmark nebo Prometheus, či skupiny Marthy a Teny Elefteriadu

Countrio hraje v současnosti v následující sestavě: Lubomír Krobot – housle, mandolína zpěv, Zdeněk Vašek – kytara, zpěv, Otto Chlapečka – banjo, dobro, Igor Mokroš – bicí, Konstantin Charalambidis – baskytara, zpěv.

Countrio v Olomouci