Disneyband hraje moderní folk plný nápaditých aranží

7. únor 2017

Letos sedmnáctiletá folková skupina interpretuje především písně Martina Kadlece, které svou poetikou pojí se zajímavými aranžemi. Repertoár nestojí jen na poetických písních, ale přes úsporné nástrojové obsazení díky skvělým aranžím kontrastuje s písněmi na pomezí a šansonu, případně popu, ska nebo samby. Ve středu 8. února živě v Českém rozhlase Olomouc.

Od roku 2012 spolu hraje současná tříčlenná skupina, kterou vedle zakladatele projektu Martina Kadlece tvoří zpěvačka a flétnistka Anička Olejníková a baskytarista Marek Štulír, kteří mají zkušenosti a úspěchy i v jiných skupinách, kde jsou také kmenovými členy a autory.

Vedle Kadlecových autorských písní hraje současný Disneyband i převzaté skladby bývalé francouzské skupiny Noir Désir a amerického zpěváka a autora písní Jasona Thomase Mraze, který je po svém dědečkovi, který odešel do Spojených států z Rakouska -Uherska v roce 1915, českého původu.

Hudebně nebyl nikdy Disneyband tradiční folkovou skupinou, ale jeho pojetí folku můžeme označit jako progresivní, nadžánrový či crossoverový.

Na svém kontě dvě studiová alba, Opilí potměchutí (2003) a Touha City (2006). Pokud Disneyband prozatím neznáte, můžete se podívat na jeho soutěžní vystoupení na loňském českém finále Porty 2016 v Řevnicích, kde získali 3. místo, když 23. dubna vyhráli oblastní severočeské oblastní kolo a s písničkou Takové noci příjdou se zúčastnili loňské autorské soutěže Porty.

Nezapomeňte si poznačit do kalendáře: skupina DISNEYBAND ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc ve středu 8. února 2017 od 20:00 hodin, za vstupné 50,- Kč.