Do přerovského kina Hvězda zatéká. Město slibuje opravy víc než rok

Havarijní stav přerovského kina Hvězda
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Havarijní stav přerovského kina Hvězda

Je původní, přes 30 let stará a na několika místech děravá. Řeč o střeše jediného přerovského kina Hvězda. Jeho majitel, kterým je město, vedení biografu už víc než rok slibuje opravy. Dělníci se na místě ale ještě neobjevili a do kina dál zatéká. Situace dospěla tak daleko, že hrozí uzavření biografu. 

Petr je profesionální malíř, který právě stojí na dřevěných štaflích a speciální škrabkou odstraňuje promočenou omítku na pánských záchodech.

Strop je nejen vlhký ale od plísně i celý zčernalý. Tu je potřeba odstranit okamžitě. „Proto jsme sem pozvali malířskou firmu, která to oškrábe a nastříká přípravkem proti plísni. Budeme čekat, jak se to bude vyvíjet dál,“ říká vedoucí kina Svatava Měrková. Na havarijní stav střechy upozorňuje vedení města už více než tři roky.

„Stalo se nám, že začaly deště a začalo kapat do promítací kabiny. Jsou tam projektory za více než dva miliony,“ přibližuje Měrková. Každý vydatnější déšť teď pro kino může znamenat i konec promítání.

Hvězda je v současnosti jediným kinem ve městě. Michal Zácha náměstek přerovského primátora za ODS proto navrhuje okamžitou opravu střechy. „Je zpracována projektová dokumentace, ta hovoří o rozpočtu jedenáct a půl milionu korun, je to kompletní rekonstrukce střešního pláště nad kinosálem, ale také nad technickými prostory, tedy nad celým kinem Hvězda,“ popisuje náměstek.

Záchův návrh podpořila městská rada. Pokud jej zítra schválí i zastupitelé, mohla by oprava střechy kina začít na jaře příštího roku.