Domácí mazlíčci bývají častou příčinou sousedských sporů
Štěkot sousedova psa nebo vidina ohrožení dětí v případě, že soused chová bojové psí plemeno, může nastartovat nepříjemný kolotoč sousedských hádek a naschválů.
„Obecně lze říci, že chov jakéhokoli zvířete nesmí způsobit ostatním obyvatelům v domě nepřiměřené obtíže. Zvíře by nemělo poškozovat společné prostory domu, ani obtěžovat okolí nadměrným štěkotem, ptačím zpěvem a podobně,“ říká olomoucká advokátka Pavla Kosíková. V praxi ovšem psovi štěkot nelze zakázat a dohoda se sousedy je někdy těžká. Potvrzují to i dotazy posluchačů.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.