Drahomíra Pithartová: Z TÁBOROVÉHO DENÍKU

Povídka ze sbírky Malá cvičení z bezohlednosti aneb vzpomínka na počátek učitelské dráhy a na jednu prázdninovou lásku. Premiéra v neděli 09. 09. 2007 ve 20hodin 30minut Repríza ve středu 12. 09. 2007 krátce po 19.hodině.

Drahomíra Pithartová patří (byť se narodila roku 1940) k literárním novickám. Absolventka pražské filosofické fakulty v oboru ruština - němčina pracovala dlouho v jazykové škole nebo se doma starala o své děti. Svůj zájem o věci vezdejší však neutopila v dřezu na nádobí či v automatické pračce. Živě se zajímala o společenské problémy, umění, literaturu i spiritualitu, což dokázala mnohými články a úvahami v Lidových či Literárních novinách, v časopisu Prostor nebo na vlnách Českého rozhlasu.

Drahomíra Pithartová

Téma děti a média ji zaujalo natolik, že s Pavlem Říčanem napsala knihu Krotíme obrazovku. Jak vést děti k rozumnému užívání médií, kterou vydala v Portálu před dvanácti lety.
Literární tvorbu jemně roztrušovala po stránkách Revolver Revue a Prostoru, až z ní vznikla kniha povídek Malá cvičení v bezohlednosti. My jsme pro vás vybrali text nazvaný Z táborového deníku.

Pro rozhlas vybral a úvodem opatřil Petr Hanuška
Účinkuje Olga Kaštická
Zvuk, záznam a střih Zdeněk Prchlík
Režie Michal Bureš