Eva Kotarbová: Laskavá vidina naděje. Premiéra příběhu o lásce k životu a o odcházení

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Přinese kouzelný most Jakubovi štěstí?

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Ostravská básnířka Eva Kotarbová je autorkou sedmi knih poezie. Ale každá básnířka či básník čas od času napíše povídku, či dokonce román. Povídková forma komunikace se čtenáři lákala taky Evu Kotarbovou, a tak nedávno vyšla sbírka s názvem Nečekej záchranné lano.

Čte: Roman Nevěčný
Dramaturgie: Eva Lenartová
Zvuková spolupráce: Zdeněk Prchlík
Režie: Tomáš Soldán
Premiéra: 1. 5. 2021

Šestnáct příběhů vypráví především o lásce v nejrůznějších podobách, a tedy o životě. Sama autorka říká, že si prozaickou prvotinou splnila svůj dávný sen, a dodává, že především ženy jsou hrdinkami jejích povídek.

Povídka Laskavá vidina naděje, kterou uvádíme v cyklu Setkání s literaturou, je tedy v tomto ohledu netypická, neboť vypravěčem je muž. A nečekejte ani erotické jiskření, láska je ukryta v drobných gestech a je především soucitná.

autor: ele
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová