Eva Tvrdá: Pozůstalost a Genetický kód. Poslechněte si premiéru dvou povídek

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Spisovatelka Eva Tvrdá

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Druhá světová válka skončila před 76 lety, ale rány, které způsobila, se patrně nikdy nezacelí. Potvrzují to i dva příběhy Evy Tvrdé, které se odehrávají v současnosti.

Účinkují: Alena Sasínová-Polarczyk, František Strnad
Připravila: Eva Lenartová
Zvuková spolupráce: Aleš Huber
Režie: Tomáš Soldán
Premiéra: 8. 5. 2021

Eva Tvrdá je prozaička, která do literatury vstoupila jako autorka mapující dramatickou historii hlučínského Slezska. Dnes má na svém kontě více než patnáct knih, mezi nimi zdařilé detektivky i příběhy pro děti.

Dvě krátké povídky Pozůstalost a Genetický kód jsou spojeny podtitulem Jizvy z války. Oba emotivní příběhy reflektují právě onu složitou minulost, kterou je pohraničí na severní moravské hranici naší země dosud silně poznamenáno a kterou mnozí z nás vůbec neznají.

autoři: ele , Tomáš Soldán
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.