Filmový magazín

22. listopad 2012

Ve Filmovém magazínu představujeme aktuální premiéry v českých kinech. Zaměřujeme se především na domácí (hojnou) produkci. Díváme se filmařům pod ruce, přinášíme rozhovory s režiséry, herci, producenty a dalšími tvůrci, bez kterých by film nemohl vzniknout.

Ve Filmovém magazínu vás budeme tentokrát zvát do kina na povídkový film studentů FAMU "Praho, má lásko" a na 172 minutové mystriózní drama "Atlas mraků", na kterém pracovali bratři Wachowští a Tom Tykwer.

S režisérem Pavlem Abrahámem probereme natáčení dokumentu "Dva nula" mapujícího zápas Sparty a Slávie - snímalo ho 22 kamer.

Pořad připravuje Dita Vojnarová a poslechnout si ho můžete v sobotu 24. listopadu.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...