Folková abeceda pokračuje buclatým písmenem B

27. duben 2021

To byste nevěřili, kolik skvělých interpetů s béčkem na začátku jména se na folkové scéně vyskytuje!

Bittová, Bob a Bobci, Bujabéza, Bokomara, BG Bazar, Berušky, Bejlí, Brontosauři, Blue gate, Bobek, Bonsai č.3, Bezefšeho...

Spustit audio

Související

  • I folková abeceda začíná Áčkem

    Na počátku bylo slovo... káže slavný citát. Ovšem podobně jako s tou slepicí a vejcem, aby bylo slovo, muselo před tím být zřejmě písmeno, respektive celá abeceda.

  • Jaro, jaro, jaro....! Kde jsi?

    Velikonoce jsou za námi a i když aprílové počasí dostává svému názvu, tak příchod jara je neoddiskutovatelný. Snad vás tedy potěší jarní písničky.

  • Oprášíme zapomenuté folkové desky

    Obvykle náš pořad plníme aktuálními pozvánkami. V době covidového umlčení kultury to není moc praktické, tak tento podivný mezičas vyplníme vyprášením koutů fonotéky.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.