Gemmoterapie neboli medicína z pupenů pomáhá zvýšit imunitu organizmu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jarmila Podhorná
0:00
/
0:00

Gemmoterapie dodává do těla látky, které jsou vysoce regenerační. „Důvěřujme svému organizmu. Jakmile ucítíme problém, hned ho řešme,“ říká Jarmila Podhorná.

Každý člověk má své individuální problémy, na které se musí zaměřit. Především musí usměrnit množství baktérií v organismu, s čímž mu pomůže lichořeřišnice. „Je to prostředek, který v těle upravuje množství streptokoků a stafylokoků. Likviduje ty, které důležité a potřebné nejsou, zejména na dýchacích a močových cestách,“ vysvětluje známá gemmoterapeutka.

Látkou, která nám může pomoci na spoustu problémů, je výluh ze semene grepu. Má záběr na viry, bakterie a plísňové projevy.

Imunitu u dětí i dospělých zvyšuje gemmoterapeutikum z černého rybízu, které zároveň působí proti alergiím i problémům s dýcháním. Vhodné je v boji s migrénami, únavou a proti otokům.

U chronické rýmy můžeme využít tinkturu z žampionu, což je antibiotikum na horní cesty dýchací. A to společně s černým rybízem, který sliznici regeneruje, a lichořeřišnicí. „Prostředkem z grepu můžeme vytírat nosní dutiny a tím likvidovat bakterie, které rýmu způsobují,“ poradila v Apatyce Českého rozhlasu Olomouc jednomu z posluchačů Jarmila Podhorná z Brodku u Konice.

Spustit audio
autor: voj

Související