Grimasy v televizi, na rozdíl od rádia, nejsou povoleny, říká Soňa Šuláková

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Soňa Šuláková

Byla už zkušenou moderátorkou komerčních rádií, když si v České televizi poprvé stoupla před kameru. „Televize pro mě byla tajný sen, ale zároveň jsem zažila velký šok, když to vyšlo,“ vzpomíná na své začátky Soňa Šuláková. Provázela nejprve Dobrým ránem a posléze magazínem Sama doma, se kterým aktuálně spolupracuje jako dramaturgyně.

Soňa Šuláková vystudovala Lékařskou fakultu Univerzity Palackého, a přestože chtěla být internistkou, nastoupila jako neonatoložka na Novorozenecké oddělení olomoucké Fakultní nemocnice. „Obor si mě získal okamžitě. Mám ve své profesi víc adrenalinu, než by si člověk přál, je to intenzivní medicína, miminka, děti. Už bych ho nikdy neopustila, říká.

Dva roky spolupracuje s hospicem Nejste sami, který se zaměřuje na dětskou paliativní péči. „Měli jsme na oddělení malého pacienta, který potřeboval intenzivní péči, ale zároveň jsme věděli, že jeho stav je beznadějný. Dovedli jsme ho ke konci tak, aby to bylo přínosné pro celou rodinu,“ vzpomíná olomoucká lékařka, která svůj volný čas věnuje službám a příslužbám a jezdí za pacienty, kteří v hospici jsou.

Snem Soni Šulákové je mít vlastní talk-show s lékařskou tématikou a zatančit si ve StarDance, miluje totiž latinsko-americké rytmy.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová