Hnutí ANO podepsalo v Prostějově koaliční smlouvu. Primátorem bude náměstek hejtmana František Jura

Primátor Prostějova František Jura
Primátor Prostějova František Jura

Vítězné hnutí ANO v Prostějově podepsalo koaliční smlouvu s PéVéčkem, ODS a ČSSD. Primátorem bude současný náměstek hejtmana František Jura z hnutí ANO. To v radě získá pět míst, zbylých šest si rovnoměrně rozdělí koaliční partneři.

„Trvala nám asi týden ta jednání. Nechci říct, že byla úplně jednoduchá, ale na druhou stranu se nevyskytly žádné závažné důvody, kvůli kterým by muselo být jednání přerušeno,“ řekl k podpisu koaliční smlouvy budoucí primátor města a náměstek hejtmana František Jura z hnutí ANO.

K vládnutí na prostějovské radnici hnutí přizvalo PéVéčko, ODS a ČSSD. „Ty programy jsou velmi podobné, takže si myslím, že s napsáním programového prohlášení rady nebude žádný velký problém,“ uvedl budoucí první náměstek Jiří Pospíšil z hnutí PéVéčko s tím, že programové prohlášení je ještě předmětem jednání.

Z opozice do vedení města míří zástupci ODS. „Určitě si myslím, že je důležité, aby se změnilo chování koalice k opozici a opozice ke koalici, takže doufám, že tady na tomto poli budeme moci zapracovat,“ řekla lídryně občanských demokratů Milada Sokolová.

Alena Rašková bude náměstkyní primátora

ČSSD, která dosud radnici vedla, získala dvě křesla v radě. Její lídryně a současná primátorka Alena Rašková se stane náměstkyní Františka Jury. Vysvětluje, proč oproti uplynulému období přibyde jeden náměstek: „Byli čtyři náměstci a jeden uvolněný a v současné době jsme to udělali tak, aby byli všichni na stejné úrovni, protože jsme si říkali, že všechny ty oblasti jsou stejně důležité.“

František Jura také oznámil, že po jmenování prostějovským primátorem se vzdá postu náměstka hejtmana Olomouckého kraje. V krajské radě zůstane.