Hokejová Olomouc ulovila po postupu do extraligy Pavla Pateru

12. květen 2014

Kapitán kladenských hokejistů Pavel Patera odchází po sestupu z extraligy z mateřského klubu a posílí nováčka extraligy mužstvo Olomouce.

Třiačtyřicetiletý Patera byl v posledních deseti letech tahounem kladenského týmu a klubovou ikonou. I v poslední sezoně byl nejproduktivnějším hráčem klubu a kapitánem, ale sestupu do první ligy nezabránil. I když se stal nejproduktivnějším hráčem baráže.

V kladenském dresu odehrál Patera 17 sezon, nastoupil v 710 zápasech, ve kterých vstřelil 224 gólů a na dalších 415 branek nahrál. Jeho největším úspěchem v modrobílém dresu byl bronz v sezoně 1993/94. Tehdy vznikla slavná blue-line, do které vedle Patery patřil ještě Otakar Vejvoda a Martin Procházka.

V Olomouci bude hrát pod dalším bývalým Kladeňákem Petrem Fialou a svým bývalým spoluhráčem Jiřím Dopitou, který je majitelem klubu a asistentem trenéra. Společně s Paterou získali olympijské zlato v Naganu.

Pavel Patera patří mezi vůbec nejúspěšnější hokejisty v historii českého hokeje. Kromě zlata z olympijských her v Naganu, se ještě čtyřikrát radoval z titulu mistra světa a dvakrát u toho byl právě i Jiří Dopita. Hned ve třech zemích získal titul pro mistra ligy.

V české extralize si pověsil na krk zlatou medaili v roce 1999 v dresu Slovnaftu Vsetín, druhý klubový titul si připsal v sezoně 2003/2004 v ruském Omsku a potřetí se radoval ve švédském Färjestadu. V jeho dresu ale odehrál v sezoně 2005/2006 pouhých osm zápasů.

Spustit audio