Hráčům letos výrazně chyběla energie od našich diváků, říká trenér hokejové Mory Jan Tomajko

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Tomajko
0:00
/
0:00

Olomoucká Plecharéna byla pověstná svou bouřlivou atmosférou při hokejových utkáních. Jenže se hrálo před prázdnými tribunami a těžce to vnímali i trenéři.

„Bylo to horší než při přípravných zápasech,“ přiznává Jan Tomajko. I trenéři, zvyklí sem tam utrousit ostřejší slovo na adresu trenérů, si museli dávat pozor. Vše bylo slyšet.

Před sezónou se hanácký tým skládal s předpokladem, že se začne před trochou diváků, ale časem se stadiony naplní. „Jenže dopadlo to přesně obráceně,“ lituje trenér.

V předkole play-off Olomouc „smázla“ častého rivala Plzeň 3:0 na zápasy. Konečně přes ni postup, jako na potvoru a bohužel bez diváků. Se Spartou to ale už nešlo.

Nejen o čtvrtfinále extraligy, ale třeba i o mladících v Moře jsme si povídali s trenérem Janem Tomajkem. Celý rozhovor najdete zde.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.