Hrad Bouzov nabízí novou prohlídkovou trasu nazvanou Arcivévodův okruh. Seznamuje s velmistry Řádu německých rytířů

24. červen 2024 16:15

Novou prohlídkovou trasu s názvem Arcivévodův okruh připravila letos pro návštěvníky správa hradu Bouzova na Olomoucku. Turisté se díky ní seznámí s velmistry špitálního Řádu německých rytířů z rodu Habsburků.

Umělecké předměty i věci denní potřeby příslušníků tohoto rodu návštěvníci většinou neměli možnost vidět. Projdou se taky soukromým apartmá arcivévody Evžena, který dal Bouzovu současnou romantickou podobu. 

„Náš hrad nesloužil jako sídlo někoho z habsburského rodu, ale jako sídlo velmistra Řádu německých rytířů, který byl u habsburského rodu, takže jsme trošku v jiném postavení než ti ostatní, kteří ukazují sídla rodin z rodu Habsburku,“ říká před bránou hradu, kde se srocují davy návštěvníků kastelánka Zuzana Šulcová.

Hrad Bouzov

„Okruh propojil některé části hradu, které určitou dobu nebyly přístupné. Otevřeli jsme reprezentativní letní byt arcivévody Evžena a tím jsme doplnili základní trasu, na které se návštěvníci seznámí i s některými upomínkami na Evženovy příbuzné,“ dodává Šulcová.

Co všechno lze během nové prohlídkové trasy s názvem Arcivévodův okruh vidět? Nejen to si poslechněte ve výše přiložené reportáži.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio