Hraní na ulici není jen romantika a skvělé zážitky

14. květen 2018

Terez Wrau se 12 let věnovala kávě, živila se jako baristka, ale když přišlo "vyhoření", sbalila si kytaru a odjela do světa, aby se věnovala pouličnímu umění. 

V pondělí, 14. května, do našeho studia vešla drobná mladá žena s kytarou téměř větší, než ona sama. Terez Wrau. Buskerka. Umělkyně, která cestuje po světě a živí se pouličním hraním. Ještě před dvěma lety Tereza Tothová – baristka, milovnice kávy a spoluzakladatelka několika kaváren v Olomouci a Praze.

Terez měla k muzice vždycky blízko. Od pěti let zpívala, hrála na housle, ve třinácti přidala kytaru. Vystudovala vysokou školu a na nějaký čas se z ní stala pedagožka. Potom propadla kávě a v tomhle světě se pohybovala dvanáct let.

Proč se rozhodla opustit voňavé prostředí kaváren a milovanou Olomouc okomentovala slovy, že přišlo „vyhoření“. A tak sebrala odvahu a kytaru a vyrazila do světa a úplně nové etapy života.

Hrála v ulicích Skotska, Anglie, Francie, Spojených států a v komunitě buskerů si našla spoustu přátel. Přestože, jak sama říká, hraní na ulici není jen romantika a skvělé zážitky, do světa se opakovaně vrací, dnes už zpívá v patnácti jazycích a její videa sdílejí tisíce lidí na sociálních sítích.

Do studia přinesla svoje CD Foxes, které natočila s partou výborných muzikanů v loňském roce a také nám zazpívala živě. A věřte, jde jí to výborně.

autor: Veronika Albrechtová
Spustit audio