Investor kontroverzní olomoucké výškové budovy Šantovka Tower získal územní rozhodnutí. Zatím není pravomocné

Vizualizace výškové budovy Šantovka Tower
Vizualizace výškové budovy Šantovka Tower

Olomoucký stavební úřad vydal územní rozhodnutí na umístění 76 metrů vysoké stavby Šantovka Tower v ochranném pásmu městské památkové rezervace. Opoziční hnutí ProOlomouc to považuje za selhání politiků i úředníků. O Šantovce Tower vedou už devět let spory také památkáři a někteří architekti. Podle nich poškodí historické panorama města.

„V úterý vydal stavební úřad územní rozhodnutí o umístění stavby Šantovka Tower,“ potvrdila vedoucí stavebního odboru Eva Hyravá. Proti Šantovce Tower dlouhodobě vystupuje opoziční hnutí ProOlomouc. „Považuji to za velké selhání olomoucké politiky i olomouckého úřqadu, dodává předseda Tomáš Pejpek.

Rozhodnutí není zatím pravomocné.

"V rámci odůvednění jsme se vypořádali s námitkou města Olomouc, protože tam byl menší okruh účastníků řízení, takže to nevisí na úřední tabuli," potvrzuje vedoucí stavebního odboru Eva Hyravá. V únoru podalo město proti Šantovce Tower námitku kvůli její výšce. Podle primátora Miroslava Žbánka z ANO o odvolání rozhodne pondělní zastupitelstvo.

"Jestliže se stavební úřad s naší námitkou vypořádá kladně ve prospěch investora, tak nevím úplně jakým procesním způsobem bychom se proti tomu odvolávali," říká Žbánek. 

Zastupitelé mají hlasovat o vypořádání námitek proti stavbě i o změně územního plánu, která má omezit v lokalitě Šantovka výšku staveb.

Spustit audio

Související