Jak se zbavit potravinových molů? Je to boj, ale dá se vyhrát

Mouka, strouhanka, ořechy, těstoviny, rýže nebo koření. To jsou pro potravinové moly ty největší dobroty. Dnes vám poradím, jak se tohoto obtěžujícího hmyzu zbavit.

Nejdříve zkontrolujte všechny sáčky a krabičky ve spíži a napadené potraviny vyhoďte. Potom se můžete pustit do boje. Celou spíž omyjte silnou octovou vodou a vymeťte všechny rohy. Právě tam se totiž moli schovávají nejraději i s nakladenými vajíčky.

Do polic dejte pytlíčky s levandulí, sušeným hřebíčkem nebo pelyňkem. Použít můžete i bobkový list a celý černý pepř. Tím vším je vypudíte, protože moli nesnáší silné aroma. Nakonec nastražte pasti. Do malých misek nalijte pivo nebo jablečný ocet. Tím je spolehlivě nalákáte. Boj to nebude jednoduchý, ale dá se vyhrát. Jen to chvíli potrvá.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.