Jak správně zacházet s pekařským droždím. Zásadní je teplota

Domácí pečení se neobejde bez pekařského droždí. Mám pro vás několik rad, jak s ním správně zacházet.

Čerstvé droždí skladujte při teplotě od jednoho do osmi stupňů Celsia. V této teplotě totiž droždí nepracuje. Pokud ho chcete před použitím rozpustit ve vodě nebo v mléce, ať je vždy o teplotě do 25 stupňů, protože vyšší teplota může droždí zničit.

Když vám nějaká kostička droždí zbývá, nemusíte ji hned hodit do koše. Můžete ji jednoduše zamrazit. Zabalte ji do potravinové fólie a uchovejte na příští pečení. Takto uspané droždí můžete znovu přivést k životu i po několika měsících tím, že ho jednoduše opět rozmícháte v teplé vodě.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.