Jan Hrubý s triem zahrál hity Mišíka, Prokopa nebo Merty. Zazněly i irské lidové písně

23. listopad 2020

Na koncertní středu k nám stále nemůžete, tak vám ji nabízíme alespoň na Youtube. Ve středu 25. listopadu v našem Velkém studiu zahráli Jan Hrubý, Ondřej Fencl, Sean Barry a Michal Hnátek.

Jan Hrubý a trio vznikli vlastně náhodou, když jednou nemohl odehrát domluvený koncert Vladimír Merta. Spoluhráči to zkusili bez něj a výsledek mile překvapil nejen posluchače, ale i je samotné.

Fenomenální houslista hrál kromě Merty i s Mišíkem a Prokopem, některé hity pro ně dokonce napsal. Ondřej Fencl je kromě hraní na piano a kytaru solidní zpěvák, také hráč na keltskou harfu Sean Barry se mikrofonu nebojí a zezadu vše jistí perkusista Michal Hnátek.

Jak jim to zní, můžete posoudit sami. Záznam koncertu je na YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu, stačí kliknout na obrázek nebo SEM.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová