Jan Hrubý s triem zahrál hity Mišíka, Prokopa nebo Merty. Zazněly i irské lidové písně

23. listopad 2020

Na koncertní středu k nám stále nemůžete, tak vám ji nabízíme alespoň na Youtube. Ve středu 25. listopadu v našem Velkém studiu zahráli Jan Hrubý, Ondřej Fencl, Sean Barry a Michal Hnátek.

Jan Hrubý a trio vznikli vlastně náhodou, když jednou nemohl odehrát domluvený koncert Vladimír Merta. Spoluhráči to zkusili bez něj a výsledek mile překvapil nejen posluchače, ale i je samotné.

Fenomenální houslista hrál kromě Merty i s Mišíkem a Prokopem, některé hity pro ně dokonce napsal. Ondřej Fencl je kromě hraní na piano a kytaru solidní zpěvák, také hráč na keltskou harfu Sean Barry se mikrofonu nebojí a zezadu vše jistí perkusista Michal Hnátek.

Jak jim to zní, můžete posoudit sami. Záznam koncertu je na YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu, stačí kliknout na obrázek nebo SEM.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...