Jana Hôsa ôpálêlê v Kostnicê před 606 letama

6. červenec 2021

Tajak každé rok, přêpomináme sê ê letos véroči ôpáleni mistra Jana Hôsa. Vêpadá to, že ledakêmô bê z dnešního pohledô muhl tento svátek přêpadnót nesmêslné. Stréček Křópal v têm má jasno. Přeje nám, abêhmê se nebálê říkat pravdô, trvat na ni a stát za ňó. To je velêké odkaz velêkyho člověka. Poslechnite si Plk na svátek.

autor: Jiří Vrba
Spustit audio

Související

  • KVÍZ: Omite hanácke?

    Český rozhlas Olomouc je na Hané doma. Rozuměli byste nám, kdybychom vysílali v místním dialektu, který je pestrý a rozmanitý? Otestujte své znalosti.

  • Jan Hus lingvista

    Jan Hus patří k nejvýznamnějším osobnostem naší historie. Výraznou stopu zanechal i v našem jazyce. Tentokrát jsme se vydali po stopách Jana Husa coby lingvisty.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová