Jaromír Jágr už nesnídá bábovku a nepije kolu, zato více běhá

5. srpen 2013

Jaromír Jágr má stále rád tenis. Prokázal to i dnes, když přerušil svou přípravu na novou sezónu a v Prostějově se zúčastnil slavnostního zahájení mistrovství světa družstev do čtrnácti let. Známý abstinent si dokonce při té příležitosti připil šampaňským. Hlavním tématem jeho života zůstává ale stále hokej.

K přípravě na novou sezónu přistupuje Jágr mimořádně zodpovědně. Trénuje na ledě, v posilovně, a dokonce i běhá.

"Nebyl jsem nikdy velký fanda běhání, ale zjistil jsem, že běh je pro hokej asi nejlepší trénink. Zabírají nejen nohy, ale i břišní svalstvo. Není to sice moc příjemné pro kolena a pro těžké typy jako jsem já, ale používá se k tomu celé tělo," vysvětluje výhody nové přípravy kladenský rodák.

O odpočinku či regeneraci se osmý nejproduktivnější hokejista historie NHL zatím vůbec nezmiňoval. Hlavním tématem je těžká dřina.

"Regenerovat můžeš v noci, když spíš. Po některých cvičeních si musíš odpočinout, stačí ale dvacet, třicet minut a tělo může na další fázi tréninku."

Kromě toho, že do tréninku začlenil Jaromír Jágr běh, změnil ještě jednu věc. Svou stravu.

"Nikdy jsem nebral žádné vitaminy či jiné doplňky. Vždycky jsem pil colu a k snídani jsem jedl bábovku. Běžně jsem jedl knedlíky a cokoliv mě napadlo. Pořád mi to ale hrálo, takže nebylo třeba redukovat stravu. Výhoda je, že jakákoliv změna jde teď hned znát."

Někdy to ovšem legendární číslo 68 nemá lehké.

Čtěte také

"Omezil jsem sladké, ale v Čechách to bude docela problém. Na dálnicích je na každém kilometru benzínka a to je velké lákadlo. Je to, jako když přijdeš do banky a jsou tam volné bankovky. Chce to obrovskou vůli (smích)."

To vše má nové posile New Jersey napomoci k další velmi úspěšné sezóně, v níž může vylepšit své postavení v historických tabulkách NHL

"Tohle nejsou moje cíle. Ale vnímám, že některých hranic můžu dosáhnout. Vše přichází s výkonem. Pokud se budu cítit dobře, tak góly a přihrávky vždycky přijdou," uzavírá Jaromír Jágr.

autoři: min , mau
Spustit audio