Znamení:
Panna
Životní motto:
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Co dělám v rozhlase:
Hledám a natáčím zajímavé příběhy lidí, ale i věcí, o zajímavých i na zajímavých akcích. A také se snažím předávat dobré rady od zkušených lidí z různých převážně technických oborů. Takže vlastně hlavně koukám a poslouchám, co se děje kolem a to zajímavé se snažím zprostředkovat posluchačům.
Před rozhlasem:
Bylo toho hodně, takže jen stručně: v mediálním světě několik komerčních rozhlasových stanic, jeden tištěný deník a jeden týdeník. V manuálním světě od obsluhy vodní elektrárny přes elektrikáře po automechanika. Zkrátka práce všeho druhu.
Co mě baví:
Je toho hodně. Například auta, divadlo, focení, muzika, výlety, řemesla, lidi a samozřejmě rozhlas.
Všechny články
-
Na hradě Milštejně u Cvikova se vyráběly mlýnské kameny. To pravděpodobně stálo i za jeho zánikem
Českolipskem vedly ve středověku významné obchodní stezky, podél kterých nechávali panovníci stavět různá sídla. Některé hrady měly funkci jenom obrannou, jiné i sídelní.
-
Tipy na víkend v Libereckém kraji: Turistika, divadelní festivaly, traktoriáda i plstění vlny
Poslední dubnový víkend nabízí v Libereckém kraji zajímavou nabídku akcí. Některé z nich vám přiblížíme.
-
Jak vzniká nový les? Vím, že se nedožiju toho, kdy se obnoví, říká lesní správce Karel Kolář
Zatímco kácení lesů je nepřehlédnutelný proces, zalesňování může léta unikat naší pozornosti. Někde si příroda poradí nálety, většinou ale musí pomoct sazenice.
-
V Jilemnici stojí až do neděle Legiovlak. Návštěvníkům tam přiblíží život československých legionářů
Už od roku 2015 křižuje Českou republiku Legiovlak, replika legionářského vlaku z období 1918 až 1920, kdy na Transsibiřské magistrále probíhaly válečné operace legií.
-
První etapa záchrany Jizerskohorského technického muzea spěje do finále
Už pět měsíců trvá záchrana bývalé přádelny, dnes Jizerskohorského technického muzea v Bílém Potoce na Liberecku, jehož základy hluboce narušila řeka Smědá.
-
Vejce na kyselo
Jak se Pašijový týden projevil nejen v kuchyních, se dozvíme od Vladimíry Jakouběové a Jaroslava Hořeního. A vařit budeme vejce na kyselo.
-
Domácí králík s bejlím
Květná neděle je prvním den Pašijového týdne. Kromě receptu na domácího králíka s bejlím připomenou Vladimíra Jakouběová a Jaroslav Hoření obyčej pašijového pometla.
-
Vaječný svítek s polním salátem a bejlím
Polníček nejdříve rostl jako plevel na obilních polích, odtud asi taky název polníček. Připravíme si z něj podle našich babiček z Pojizeří vaječný svítek.
-
Špenát z lebedy
Z lebedy si připravíme špenát tak, jak ho vařily naše babičky.
-
Salát z rokety a polníčku
Mezi bylinkami v kuchyni našich babiček měla své využití i roketa, která je dnes více známá jako rukola. U nás roketu v divoké přírodě botanici poprvé našli v roce 1900.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »