Jaroslava Pechová představí svou novou knihu Olomouc magická

13. květen 2016

V těchto dnech vychází nová básnická sbírka Jaroslavy Pechové, Olomouc magická. Kniha je doplněna autorčinými fotografiemi známých i neznámých olomouckých míst v různých ročních obdobích. Olomouc magická je další knihy od Jaroslavy Pechové, která se věnuje Olomouci.

Spisovatelka Jaroslava Pechová bude v úterý 17. května od 18:00 hodin hostem cyklu Českého rozhlasu Olomouc Setkání s literaturou živě ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc. Budete mít jedinečnou možnost zaposlouchat se do veršů, které jsou vyznáním Olomouc, v podání samotné autorky.

Večer budete mít také možnost si poslechnout novou povídku od Jaroslavy Pechové, kterou připravuje do nového vydání knihy Olomoucké šprýmování. Povídku uslyšíte v podání moderátorky Českého rozhlasu Olomouc Dity Vojnarové, která nás bude celým večerem provázet.

Jaroslava Pechová pracovala řadu let jako volná novinářka. Spolupracovala s Československým rozhlasem a s Union Internationale de Marionnette. Získala novinářské ceny za publicistickou činnost, ocenění za původní rozhlasovou dramatickou tvorbu a cenu v soutěži Nejkrásnější kniha roku 1996. Řada jejích rozhlasových pohádek je součástí Zlatého fondu Českého rozhlasu.

Jaroslava Pechová ovšem není pouze autorka pohádek. Její zájmová a tvůrčí paleta je podstatně širší. Píše poezii, převážně intimní, reflexivní lyriku. Napsala básnické sbírky Láskám všem, Modré z nebe, Rajská zahrada, Na konci nekonečna, Střípky zázraků a Ostrov naděje.

Dospělým čtenářům věnovala povídkové knihy Úsměv prosím, Nezbedné toulky a Olomoucké šprýmování. U příležitosti sedmdesátých narozenin spisovatele Oty Pavla napsala knihu Zpáteční lístek do posledního ráje Oty Pavla, která doposud vyšla v šesti vydáních. Olomoucké šprýmování i Zpáteční lístek do ráje Oty Pavla natočit do pořadu Počteníčko Český rozhlas Olomouc.

Jaroslava Pechová je také autorkou dvanácti Hrníčkových kuchařek.

Ukázku z knihy Olomouc magická si můžete také poslechnout v sobotu 21. května od 18:05 hodin na vlnách Českého rozhlasu Olomouc v cyklu Setkání s literaturou.

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka