Je Rusko přítel, nebo hrozba? Odpověď budou hledat Tomáš Sedláček, Jiří Weigl a další

15. březen 2018

Rozumíme Rusku? To je kardinální geopolitická otázka nejen pro náš středoevropský prostor. Země, která sebe sama vidí jako velmoc a které tento statut patří i podle mnohých západních zemí, vzbuzuje v posledních letech řadu kontroverzí.

Jaké jsou vlastně její „životní“ geostrategické zájmy? Jak do nich zapadá Česká republika, Evropa a další regiony světa? Zná odpovědi na tyto otázky česká diplomacie a politici? A jednají podle toho?

Na tyto i další otázky budou v další veřejné debatě Českého rozhlasu Plus hledat odpovědi ekonom Tomáš Sedláček, bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta, novinářka Petra Procházková, politický geograf Michael Romancov a ekonom a ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl. Moderuje Michael Rozsypal.

Veřejná debata Českého rozhlasu Plus na téma Rusko: Přítel, nebo hrozba? se uskuteční 21. 3. 2018 od 18:30 do 20:00 v Uměleckém centru UP (Auditoriu maximu) v Olomouci.

Petra Procházková si myslí, že Rusku úplně nerozumíme – je pro náš příliš velké, patetické a neuchopitelné.

Podle Jaroslava Bašky, který vnímá Rusko jako nedílnou součást Evropy, závisí to, jestli bude hrozbou, nebo sousedem, na naší politice.

Nejen o tom bude další veřejná debata Českého rozhlasu Plus, která se uskuteční ve středu 21. března od 18:30 do 20:00, tentokrát v Olomouci. Uslyšíte ji nejen ve vysílání, ale uvidíte ji i živě na webu a na Facebooku Plusu. Nebo přijďte poslouchat a debatovat přímo do Uměleckého centra UP (Auditoria maxima) do Olomouce.

autoři: jpr , ptp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.