Jesenická poliklinika se mění v moderní zdravotnické zařízení

4. listopad 2019

Léta je v zanedbaném stavu. Z budovy jesenické polikliniky padá omítka, okny profukuje, zastaralé jsou i rozvody sítí. Se změnou jejího majitele se ale v objektu začaly ozývat vrtačky, kladiva a jiné nářadí. Prvním krokem byla úprava sociálních zařízení. Nyní se dělníci pustili do výměny oken.

Věra Ondrušíková je praktickou lékařkou pro děti a mládež a v jesenické poliklinice působí už více než 30 let. Změnu majitele budovy pocítila brzy. „Je tady určitě větší pořádek, pravidelně se uklízí, hygiena je lepší, než byla,“ říká lékařka. Zdravotní sestra Irena Zajacová je stejného názoru. Ordinaci dětské lékařky čeká v brzké době i výměna oken. Na pár dní bude muset být zřejmě mimo provoz. „Okny tady opravdu táhne, dělá se to postupně. Určitě to nebude příjemné, ale to s tím souvisí,“ dodává sestra s lékařkou.

Svou kancelář musel nakrátko opustit i ředitel neziskové organizace Darmoděj Josef Vondrka, který má v poliklinice pronajatou menší místnost. „Bylo na čase, ta budova je stará a potřbovala rekonstrukci,“ potvrzuje Vondrka.

Dělníci začali s výměnou oken před dvěma týdny, a do konce roku by měli být hotoví, říká mi ze štaflí jeden z nich pan Dušan. „Oknaři jsou v druhém patře a my to po nich zapravujeme, musíme zapravit 280 oken. Trochu se to drolí, ale dá se to,“ popisuje pan Dušan.

Celá investice do nových oken přijde na 6,5 milionu korun, počítá majitel Milan Plesar. Na polikliniku by se měl v brzké době vrátí i rentgen, „Byl bych rád, kdyby poliklinika v Jeseníkem byla tím místem, kam se chodí lidé léčit a budou tu lékaři, kteří jejich problém vyřeší. Pomůže jim v tom ať už rentgen, tak nová lékárna, nebo kompletní navigační systém, nové výmalby. Jeden z plánů, které tu chci realizovat, je domov pro seniory na půdě,“ uzavírá Plesar.

Zda se investice projeví na nájmech za ordinace či kanceláře, to nechtěl majitel polikliniky Milan Plesar komentovat.

autor: aja
Spustit audio