Jiřina Stoklasová - kuchařka a fotografka

Hostem v našem studiu byla ve čtvrtek 27. února mistryně sportu v letecké akrobacii Jiřina Lockerová - Stoklasová. Rodačka z Brna se létat učila v Olomouci, která v padesátých a šedesátých letech byla významným centrem parašutismu a letecké akrobacie.

Dlouhá léta působila ve Studiu Československé televize v Brně jako asistentka režie i scenáristka. Je autorkou dvou knih o vaření, které vyšly počátkem devadesátých let a v nichž soustředila zajímavé recepty slavných osobností: Přijďte k nám na večeři a Nechoďte k nám na večeři – hubneme.

Na televizní obrazovce se objevila v roce 2009 právě v souvislosti s hubnutím, a to v populárním pořadu Jste to, co jíte. Její hlas jste pravidelně slýchali i ve vysílání Českého rozhlasu Olomouc. V pořadu Babinec, v Neděli s Jiřinkou a připravovala také několik let ranní Minuty pro Tebe.

Jejím velkým koníčkem je v posledních letech především fotografování.

autor: av
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...