Kakao miluje snad každý. A víte o tom, že je dobré pro naše zdraví?

Také si rádi dopřejete šálek dobrého horkého kakaa? A věděli jste, že je tato lahodná pochoutka zdraví velmi prospěšná? Kakao obsahuje důležité minerály jako draslík, železo a vápník. Podporuje také činnost srdce a nervový systém.

Další látky v něm obsažené rozšiřují cévy a snižují tak krevní tlak. A zapomenout nesmíme ani na to, že navozuje pocit pohody, odbourává stres, podporuje spánek a také prý působí jako afrodisiakum. Kakao je prostě božský nápoj. Až si jej příště budete připravovat, myslete na to, že právě děláte něco pro své zdraví.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.