Kalendář akcí Českého rozhlasu Olomouc

Pravidelně pro vás připravujeme koncerty, besedy a další akce.

Petr Rimský a MISITU

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠENO.
O náhradním termínu budeme informovat.

Petr Rímský je svérázný písničkář, v jehož projevu se kromě folku mísí zejména prvky šansonu, jazzu a blues. Na slavných Portách v Plzni získal 2 autorské porty. Je autorem hudebně naučných publikací ale i vydavatel časopisu „HITBOX - magazín s písničkami“, spolupracoval či spoluúčinkoval s řadou významných českých osobností jakými jsou např. Věra Martinová, Janek Ledecký, Karel Kryl, Karel Plíhal, Jaromír Nohavica, Jiří Vondráček, Petr Kocman, Petr Bende a další.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

PRIX BOHEMIA RADIO 2020

pondělí 30. března 2020 – čtvrtek 2. dubna 2020

Mezinárodní festival rozhlasové tvorby, který kromě soutěžních kategorií Drama, Dokument a Reportáž, zahrnuje celou řadu doprovodných akcí – divadlo, koncerty, besedy apod. Podrobnější program bude postupně zveřejňován.

Olomouc

 

Katarína Koščová (SK)

úterý 31. března 2020 od 20:00 hodin

V rámci festivalu Prix Bohemia Radio 2020 se uskuteční koncert slovenské zpěvačky Kataríny Koščové, vítězky soutěže Slovensko hledá Superstar v roku 2005. Na Slávikovi 2005 byla nominovaná v kategoii zpěvačka a umístila se na čtvrtém místě. V tomto ročníku získala i cenu Objav roka 2005. Později získala cenu města Prešov. V tomto městě každoročně organizuje benefiční koncert s názvem Resuscitácia Prešov. V současnosti koncertuje především na Slovensku, v České republice a v Polsku. V roku 2011 nahrála píseň Štědrý večer - duet s českým zpěvákem Vojtěchem Dykem.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

 

Petr Bende

středa 8. dubna 2020 od 20:00 hodin

Na své cestě k posluchačům a k veřejnosti prošel v roce 1996 vítězstvím v soutěži Zlín talent v kategorii zpěvák. Byl také finalistou Mladé písně Jihlava 2000, finalistou Porty 1900 – 2000, účastníkem Zahrady 1999 – 2000. Vystupoval na mnoha hudebních festivalech, samostatných koncertech, v klubech a jako předkapela skupiny Kamelot, Fleret, No Name a Čechomor.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

 

T.H.S. Brzdaři

středa 13. května 2020 od 20:00 hodin

V roce 1984 vznikla z trampské osadní kapely skupina T.H.S. Brzdaři. Od začátku se věnovala nejen klasické trampské písničce, ale i vlastní tvorbě v klasickém duchu. Za dobu činnosti došlo k několika zásadním personálním změnám. Skupina slavila řadu úspěchů nejen na trampských akcích (Festival trampské písně Horní Jelení, Trampský mlýn ve Skaličce), ale byli např. druzí ve finále Porty v roce 1995 v trampské kategorii a zúčastňují se i řady dalších hudebních a vzpomínkových akcí po celé republice. Doposud vydali dvě oficiální CD.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

 

Den otevřených dveří Českého rozhlasu Olomouc

sobota 16. května 2020 od 9:00 hodin

V sobotu 16. kvěžna mezi 9 a 17 hodinou můžete navštívit Český rozhlas Olomouc a prohlédnout si studio, ze kterého pro vás vysíláme každý den už od páté hodiny ranní. První prohlídka studia začíná v 9.00 a poslední bude v 17.00, prohlídky začínají každou čtvrthodinu, počet osob ve skupině je omezen. Průvodce vám budou dělat moderátoři a redaktoři Českého rozhlasu Olomouc.

Českého rozhlasu Olomouc. Vstup zdarma.

Huménečko

středa 10. června 2020 od 20:00 hodin

Folkrockové seskupení, které vzniklo v roce 2013 spojením muzikantů působících ve folklórních souborech ve Strážnici a muzikantů z rockových kapel na Horňácku. V současné době natáčí 3. autorské CD. Získali řadu prestižních ocenění, spolupracují s s řadou významných a uznávaných skupin.V roce 2019 získali všechny hlavní ceny na 44. Mohelnickém dostavníku včetně Ceny Českého rozhlasu Olomouc.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

 

IMT Smile (SK)

Předpokládáme jaro 2020

IMT Smile je prešovská hudební skupina, kterou v roce 1992 založili bratři Ivan a Miro Táslerovi. IMT Smile si od vzniku v roce 1992 vydobyli nálepku jedné z nejúspěšnějších slovenských kapel. Pravidelně se umisťují na předních místech v různých hudebních žebříčcích. Formace má název podle prvních písmen bratrů Ivana a Mira Táslerových a podařilo se jí něco, co jiné slovenské kapely nedokázaly. Přestože hudebníci příliš nechodí do médií, vyprodali třikrát za sebou bratislavskou Incheba Expo Arénu a dvakrát po sobě košickou Steel Arénu.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.