Kalendář akcí Českého rozhlasu Olomouc

14. únor 2019
kytara, kytarista, hudba

Pravidelně pro vás připravujeme koncerty, besedy a další akce.

Beseda s Helenou Veličkovou

– Setkání s literaturou živě

úterý 26. února 2019 od 18:00 hodin

Beseda se spisovatelkou Helenou Veličkovou nad její poslední knihou Člověk je vinen. Jde o cyklus povídek z 30. let, které čerpají ze skutečných případů Krajského soudu v Olomouci. Soudce Klepítko chce soudit nejen podle zákonů, ale touží proniknout co nejhlouběji do mnohdy podivných a skrytých pohnutek, které vedly pachatele k činu.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstup zdarma.

SLÁVEK JANOUŠEK & KAPELA (CZ)

Středa 27. února 2019 od 20 hodin

Slávek Janoušek patří mezi domácí písničkářské legendy. Úspěšný je jak sólově, tak společně s Redlem a Lenkem, se kterými utvořil trio. V závěru loňského vydal výtečné album „Tohle je vzkaz“ a překvapil natolik mile, že jsme během krátké doby našli termín pro koncert u nás. Navíc s kapelou za zády, což kromě křestu novinky dělá z 27. února mimořádné datum!

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

Beseda s Petrem Rittrem

– Setkání s literaturou živě

úterý 19. března 2019 od 18:00 hodin

Beseda se spisovatelem Petrem Rittrem nad její poslední knihou Kniha moci a elegantních nevěstek. Kniha splétající prvky grotesky a politického scifi thrilleru. Napínavý příběh zakončený silnou, překvapivou pointou působí jako absurdní komedie, ze které mrazí. Při jejím čtení si člověk uvědomí: Vždyť ono by se to mohlo stát! Vždyť ono se to děje!

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstup zdarma.

NOSLÁVA!

středa 13. března 2019 od 20:00 hodin

Olomoucký folkový písničkář, který vystupuje sám, ale také v triu s houslistou Igorem Dněprovským a baskytaristou Tomášem Kedziorem. To se představí i v našem studiu. Vydal tři autorská CD, čtvrté se natáčí. Vystupuje po klubech a kavárnách.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

Korben Dallas (SK)

středa 27. března 2019 od 20:00 hodin

Korben Dallas je slovenská hudební skupina z Bratislavy. Na scéně působí od roku 2010 a na svém kontě má 5 alb. Do povědomí se dostali v roce 2013 s hitem „Otec“. Jsou pravidelnými hosty velkých slovenských a českých festivalů (Pohoda, Grape, Topfest, Colours of Ostrava).

Korben Dallas rádi spolupracují i s jinými hudebníky a skupinami. V České republice odehráli sérii společných koncertů s kapelou Zrní. Úspěšným se stal i jejich singl „Spolu“ z alba Banská Bystrica, který nahráli s Janou Kirschner. V roce 2014 se představili na festivalu Viva Musica! se symfonickým orchestrem. V roce 2015 Korben Dallas získali cenu Krištáľové krídlo.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč

PRIX BOHEMIA RADIO 2019

pondělí 1. dubna 2019 – čtvrtek 4. dubna 2019

Mezinárodní festival rozhlasové tvorby, který kromě soutěžních kategorií Drama, Dokument a Reportáž, zahrnuje celou řadu doprovodných akcí – divadlo, koncerty, besedy apod. Podrobnější program bude postupně zveřejňován.

Olomouc

VESNA (CZ)

3. dubna 2019 od 20 hodin

Jestli se u nás o někom v posledních měsících mluví jako o hudebním objevu, tak je to dívčí skupina Vesna. Dokonalý mix slovanských písničkových tradic s moderním pojetím hudby je strhující nejen z debutového alba, ale také naživo. Označení „Čechomor v sukních“ berte s velkou rezervou a raději se přijďte na koncert Vesny podívat.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč

DOROTA NVOTOVÁ (SK)

24. dubna 2019 od 20 hodin

Herečka a zpěvačka Dorota Nvotová patří k nejvýraznějším osobnostem slovenské scény. Na svá hudební alba nijak nespěchá, ale vždy jsou událostí. Aktuální desku „More“ natočila a vydala v závěru minulého roku po šesti letech od předchozí „Just!“ a představí ji i v našem Velkém studiu. Jde o jedinečnou možnost vidět ji naživo, v Čechách koncertuje minimálně.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč

BALLARD – HRUBÝ – KUČERA (USA/CZ/DE)

22. května 2019 od 20 hodin

Americký písničkář Jesse Ballard spolu se saxofonistou a flétnistou Joe Kučerou se do našeho Velkého studia vrací opět po roce, tentokrát posíleni o čerstvého sedmdesátníka Jana Hrubého. Fenomenální houslista si s oběma pány dokonale rozumí a hudba tak dostává další netušený rozměr. Tohle výjimečné setkání byste si neměli nechat ujít.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč

NEW STREET BAND – DÁMA NA G4 (Olomouc)

29. května 2019 od 20 hodin

New Street Band je – jak název praví – kapela z Nové ulice v Olomouci, která se orientuje na moderní formy swingu. Na konci roku 2018 dotáhla do konce propojení hudby se scénickým projevem v inscenaci Dáma na G4, tedy hudba George Gershwina a Gordona Goodwina s tancem a pole dance. Toto interesantní představení uvedou i u nás.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč

BLACK TIGER & MARIO PERCUDANI  (CZ/IT)

25. září 2019 od 20 hodin

Olomoučtí Black Tiger patří k absolutní domácí špičce v oblasti melodického rocku, pro který se v 80. letech vžilo označení AOR, tedy rock pro dospělé. V minulém roce konečně natočili a vydali debutové CD v celosvětové v distribuci Freemood. Ohlasy jsou výborné,  koncert navíc podpoří kytarista americké skupiny Hardline Mario Percudani, který album produkoval.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč