Kalendář akcí Českého rozhlasu Olomouc

kytara, kytarista, hudba

Pravidelně pro vás připravujeme koncerty, besedy a další akce.

Večer autorských šansonů Richarda Mlynáře a Anny Jelínkové a křest CD Českého rozhlasu Olomouc

středa 23. října 2019 20:00

Anna Jelínková společně s olomouckým klavíristou a skladatelem Richardem Mlynářem se jako textařka a zpěvačka podílí na projektu autorského šansonu. V rámci koncertu proběhne křest CD Českého rozhlasu Olomouc, na kterém najdeme hry a četby Karol Wojtyla – Před zlatnickým krámem, Moje panoptikum s Františkem Řehákem nebo Strašidla a strašidýlka Ladislava Lakomého.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 25 Kč.

 

Den otevřených dveří Českého rozhlasu Olomouc

pondělí 28. října 2019 9:00

V pondělí 28. října mezi 9 a 17 hodinou můžete navštívit Český rozhlas Olomouc a prohlédnout si studio, ze kterého pro vás vysíláme každý den už od páté hodiny ranní. První prohlídka studia začíná v 9.00 a poslední bude v 17.00, prohlídky začínají každou čtvrthodinu, počet osob ve skupině je omezen. Průvodce vám budou dělat moderátoři a redaktoři Českého rozhlasu Olomouc.

Českéhý rozhlas Olomouc, Horní náměstí 21. Vstup zdarma.

Alband

středa 30. října 2019 od 20:00 hodin

Jaroslav Albert Kronek, Libor Machata, Víťa Franěk, Zbyněk Petržela, Mirek Horňák. To je kapela Alband. Loni vydali nové CD a letos slaví desáté výročí.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

Humoriáda na cestách 

úterý 12. 11. 2019 18:00

Oblíbený zábavný rozhlasový pořad Humoriáda poprvé v historii vyjíždí za svými posluchači. V úterý 12. listopadu dorazí i do Divadla na Šantovce v Olomouci. Od 18 hodin uslyšíte v Humoriádě na cestách ty nejlepší historky, vzpomínky a anekdoty v podání Jiřího Krampola, Ladislava Županiče a Tomáše Töpfera. Své kolegy bude zpovídat moderátor Patrik Rozehnal. Diváci budou mít příležitost sami hlasováním rozhodnout, které historky od účinkujících uslyší a jakému vyprávění dají přednost. O hudební program Humoriády na cestách se postará zpěvák Marcel Zmožek.

Ke každé vstupence v ceně 99 Kč navíc návštěvníci olomouckého Divadla na Šantovce dostanou v den konání akce kalendář Humoriády na rok 2020 obsahující fotografie známých českých herců a komiků. Více informací najdete na webu www.humoriada.cz nebo ve vysílání Českého rozhlasu Olomouc.

Divadlo Na Šantovce. Vstupné 99,- Kč

Bedřich Šedivka Röhrich & Přelet M. S.

středa 13. listopadu 2019 od 20:00 hodin

Legendární západočeský trampský písničkář (roč. nar. 1935), ale také řezbář a moderátor, autor téměř stovky písniček, které přejímají do svého repertoáru nejen trampské kapely. Doprovodí jej dívčí trio Přelet M. S. se kterým dlouhodobě spolupracuje i při natáčení sólových CD.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

 

Beseda s Josefem Jařabem – Setkání s literaturou živě

Úterý 19. listopadu 2019 od 18:00 hodin

Beseda s emeritním rektorem Univerzity Palackého v Olomouci o jeho knize Rektorská vzpomínání. Pozoruhodné komentáře k událostem, jež většina z nás zažila na vlastní kůži,

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstup zdarma.

IMT Smile (SK)

středa 20. listopadu 2019 od 20:00 hodin

IMT Smile je prešovská hudební skupina, kterou v roce 1992 založili bratři Ivan a Miro Táslerovi.     IMT Smile si od vzniku v roce 1992 vydobyli nálepku jedné z nejúspěšnějších slovenských kapel. Pravidelně se umisťují na předních místech v různých hudebních žebříčcích. Formace má název podle prvních písmen bratrů Ivana a Mira Táslerových a podařilo se jí něco, co jiné slovenské kapely nedokázaly. Přestože hudebníci příliš nechodí do médií, vyprodali třikrát za sebou bratislavskou Incheba Expo Arénu a dvakrát po sobě košickou Steel Arénu.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

Větrno

středa 11. prosince 2019 od 20:00 hodin

Vítěz interpretační porty 2019, skupina existuje od roku 1985 nejdříve jako trampská, později vývojem přešla až k folkrocku. Za celou dobu existence bez nahrávek na CD, přesto vítěz mnoha přehlídek a soutěží. Ve skupině hraje řada známých muzikantských osobností severočeského kraje. V repertoáru autorské nebo přímo skupině věnované skladby.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

 

Vánoční koncert Tony Ackerman

středa 18. prosince 2019 od 20:00 hodin

Tony Ackerman je americký kytarista a učitel žijící v České republice. Známý je zde pro své třicetileté spojení s jazzovým klavíristou Martinem Kratochvilem, se kterým provedl tisíce koncertů a nahrál devět alb. Tony se nyní vrátil ke svým kořenům v akustické kytaře a nabízí sólová vystoupení na svých pěti oblíbených kytarách,

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.