Kalendář akcí Českého rozhlasu Olomouc

kytara, kytarista, hudba
kytara, kytarista, hudba

Pravidelně pro vás připravujeme koncerty, besedy a další akce.

DOROTA NVOTOVÁ (SK)

24. dubna 2019 od 20 hodin

Herečka a zpěvačka Dorota Nvotová patří k nejvýraznějším osobnostem slovenské scény. Na svá hudební alba nijak nespěchá, ale vždy jsou událostí. Aktuální desku „More“ natočila a vydala v závěru minulého roku po šesti letech od předchozí „Just!“ a představí ji i v našem Velkém studiu. Jde o jedinečnou možnost vidět ji naživo, v Čechách koncertuje minimálně.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč

LEE & EMILLY BIDGOOD (USA)

středa 15. května 2019 od 20:00 hodin

Lee Bidgood je americký etnomuzikolog, vysokoškolský učitel a hudebník, který se věnuje nejen pracovně, ale i osobně českému bluegrassu. Kvůli své práci se naučil docela slušně česky a absolvoval již několik dlouhodobých stipendijních pobytů na Fakultě humanitních studií  Univerzity Karlovy v Praze. S maželkou Emiily (vystudovanou hráčkou na housle) tvoří duo, které se vrací ke kořenům americké lidové hudby, country a bluegrassu. Duo bude  možná mít i zajímavého hosta z řad českých nebo slovenských muzikantů.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

BALLARD – HRUBÝ – KUČERA (USA/CZ/DE)

22. května 2019 od 20 hodin

Americký písničkář Jesse Ballard spolu se saxofonistou a flétnistou Joe Kučerou se do našeho Velkého studia vrací opět po roce, tentokrát posíleni o čerstvého sedmdesátníka Jana Hrubého. Fenomenální houslista si s oběma pány dokonale rozumí a hudba tak dostává další netušený rozměr. Tohle výjimečné setkání byste si neměli nechat ujít.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč

NEW STREET BAND – DÁMA NA G4 (Olomouc)

29. května 2019 od 20 hodin

New Street Band je – jak název praví – kapela z Nové ulice v Olomouci, která se orientuje na moderní formy swingu. Na konci roku 2018 dotáhla do konce propojení hudby se scénickým projevem v inscenaci Dáma na G4, tedy hudba George Gershwina a Gordona Goodwina s tancem a pole dance. Toto interesantní představení uvedou i u nás.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč

BLACK TIGER & MARIO PERCUDANI  (CZ/IT)

25. září 2019 od 20 hodin

Olomoučtí Black Tiger patří k absolutní domácí špičce v oblasti melodického rocku, pro který se v 80. letech vžilo označení AOR, tedy rock pro dospělé. V minulém roce konečně natočili a vydali debutové CD v celosvětové v distribuci Freemood. Ohlasy jsou výborné,  koncert navíc podpoří kytarista americké skupiny Hardline Mario Percudani, který album produkoval.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč