Kalendář akcí Českého rozhlasu Olomouc

3. září 2020

Pravidelně pro vás připravujeme koncerty, besedy a další akce. Kalendář průběžně aktualizujeme.

ZRUŠENO! T. H. S. Brzdaři

ZRUŠENO! Katarína Koščová (SK)

MATĚJ PTASZEK & HONZA STEHLÍK

středa 11. listopadu 2020 od 20:00 hodin

Původní profesí umělecký fotograf, od roku 2004 profesionální hráč na foukací harmoniku, tvář firmy Höhner. Jako první Čech v novodobé historii byl pozván touto firmou World Harmonica Festival 2009. V současnosti patří mezi evropskou špičku hráčů na foukací harmoniku na poli tradičního blues, na kterém měl tu čest účinkovat. Začínal se slovenským bluesmanem Lubošem Beňou, dnes vystupuje s kytaristou Janem St. Johnym Stehlíkem.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

BLUEGRASS NOVA

středa 9. prosince 2020 od 20:00 hodin

Legendární, původně olomoucká, bluegrassová skupina. V osmdesátých letech dvakrát vyhrála interpretační Portu v Plzni, v roce 1984 reprezentovala Československo na bluegrassovém festivalu v Toulouse ve Francii, kde se mj. setkala se svým vzorem, skupinou New Grass Revival. úspěch na festivalu jim pomohl otevřít cestu i na další festivaly na Západě. Po tragickém úmrtí jednoho z členů skupiny se na 20 let odmlčeli, ale v současnosti opět patří k zajímavým a za pozornost stojícím současným regionálním skupinám.

Velké studio Českého rozhlasu Olomouc. Vstupné 50 Kč.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?