Kamion plný vánočních dárků vyrazil z Olomouce na Ukrajinu. Náklad veze dětem ze sociálně slabých rodin a dětských domovů

21. listopad 2023 17:16

Pracovníci olomoucké arcidiecézní charity v úterý vyslali na Ukrajinu kamion s několika stovkami vánočních balíků pro tamní děti v nouzi. Dárky jim věnovali ve sbírce čeští dobrovolníci.

Lidé do sbírky darovali celkem 437 dárků, které pečlivě zabalili do vánočního papíru. Letos jde o patnáctý ročník sbírky a měl velký úspěch, do projektu pracovníci charity zařadili rekordní počet dětí, přesto byly velmi rychle českými dárci rozebrané.

Na Ukrajinu dokonce poputuje ještě o několik balíků víc oproti původnímu plánu, takže bude i obdarován větší počet dětí.

Kamion z Olomouce odjel nejdříve na celnici a pak pojede přes Slovensko na Ukrajinu. Dárky poputují do šesti měst a obcí na západě země. Z těch větších jde třeba o Ternopil.

Co děti ve vánočních balíčcích najdou a kdy k nim dorazí a pomáhá olomoucká arcidiecézní charita Ukrajině i jinak než prostřednictvím vánočních balíčků pro děti? Poslechněte si v přiloženém audiu výše.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio