Každý venkovský kluk by měl umět vyšplhat na strom, říká oceněný Sokol Jindřich Dvořák

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jindřich Dvořák

Za svoji činnost pro děti a mládež byl koncem roku 2018 oceněn Stříbrnou medailí České obce sokolské a také cenou Křesadlo, která se každoročně uděluje dobrovolníkům.

Jindřich Dvořák je členem Sokola od útlého dětství, postupně se stal cvičitelem a v Křelově, kde žije, má na starosti práci s dětmi a mládeží. Pořádá tábory a podílí se na organizaci spousty akcí pro spoluobčany.

„Mám takovou myšlenku, že každý venkovský kluk by měl umět aspoň udělat kotoul, vyšplhat na strom, přeskočit příkopu. Samozřejmě by v sobě měl mít i kamarádství,“ popisuje svoji ideu, ke které se snaží děti v Sokole vést.

autor: pese
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.